reklama hotelu

Wpływ internetu na reklamę dla hoteli.

W poniższym artykule zastanowimy się nad wpływem internetu na reklamę dla hoteli. Temat niby oczywisty, ale wciąż warty pochylenia się nad nim i uzupełnieniu swojej wiedzy. Jeżeli chcesz dowiedzieć więcej zostań z nami i czytaj dalej! Zapraszamy.

 

Wpływ internetu na reklamę dla hoteli i innych obiektów turystycznych.

 

To, że internet pełni w naszym życiu coraz większą rolę nie ulega najmniejszym nawet wątpliwościom. Szybki dostęp do informacji, sprawna komunikacja, media społecznościowe, usprawnienie biznesu i bankowości… działania zrewolucjonizowane przez globalną sieć można wymieniać naprawdę długo. Nic dziwnego, że internet wpłyną również na reklamę dla hoteli i podobnych im obiektom. W ostatnich latach jak grzyby po deszczu wyrosły portale “porównywarki” oraz katalogi turystyczne. O tym, że marketing w turystyce jest absolutnie kluczową kwestią, świadczą decyzje największych portali turystycznych, które decydują się na wykup drogich spotów reklamowych w telewizji, często w godzinach największej oglądalności.

 

Reklama hotelu w internecie – opcja czy konieczność?

Przykład, którym za chwilę się posłużę może wydawać się nieco oczywisty, jednak czasami dobrze jest poruszyć nawet najprostsze kwestie. Postawmy się w sytuacji naszego klienta – turysty, przedstawiciela handlowego, czy pracownika na zjeździe firmowym. W jaki sposób odszuka obiekt, w którym zatrzyma się podczas podróży? Reklama hotelu mogła wpaść mu w oko (o ile hotel prowadzi tradycyjne działania marketingowe) podczas wcześniejszego pobytu w miejscowości, w której się on znajduje. Mógł też usłyszeć o nim od znajomych lub współpracowników, ewentualnie spodziewać się, w wypadku hoteli należących do największych sieci, że dana sieć po prostu musi posiadać w danym miejscu swoją placówkę. Patrząc na sprawę obiektywnie musimy przyznać, że tacy klienci należą do zdecydowanej mniejszości. Znakomita większość skorzysta z internetu.

 

Odwiedziny w ciemno? Czyli dlaczego reklama dla hoteli w internecie jest tak ważna.

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej spotykamy osoby, które wyjeżdżają w trasę, a sprawą wynajmu pokoju hotelowego zajmują się na miejscu, bez ówcześniejszego, nawet pobieżnego, sprawdzenia bazy noclegowej w danej miejscowości. W dobie, gdzie niemalże każdy telefon posiada dostęp do internetu, a w domu i podróży towarzyszą nam laptopy oraz tablety, zapoznanie się z ofertami poszczególnych obiektów zajmuje kilkanaście minut. A z czasem potęga internetu będzie jedynie rosła. Z tych równie prostych, co ważnych powodów warto zadbać o właściwą reklama dla hoteli w internecie. To dzięki niej klient pozna położenie hotelu, wolne terminy i pokoje, cennik czy nawet gelrię zdjęć przedstawiających obiekt. I to właśnie dzięki niej podejmie taką, a nie inną decyzję. Reklama hotelu przeszła w nową erę – warto zadbać o to, by wykorzystać ją w stu procentach.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *